Commodore.gen.tr

İlgilendiğiniz bilgisayar ve teknoloji konuları; “Hangi Ayfon’u alayım?”, “Bilgisayarım mı çökeldi?” konseptinin dışındaysa, internette hepsi birbirinin aynı siteler arasında boğuluyorsanız, Commodore.gen.tr dijital yalnızlığınıza çözüm olabilir.

Tesadüf eseri karşılaştığım sitenin tasarımını ilk gördüğümde kendi kendime “En son mesaj 1995’de yazılmıştır herhalde” dedim. Sayfayı kapatmak üzereyken, aktif forum konularına gözüm takıldı. İnanılır gibi değil ama organik yaşam belirtileri vardı.

c64gentr

Sitenin forumlarını daha da inceledikçe buranın oldukça farklı insanların bir araya geldiği bir mekan olduğunu gördüm. “Farklı” kısmını biraz açayım isterseniz. Şöyle ki, aşağıdaki arkadaş, yine aynı forumdaki bir kullanıcının kendisine hediye ettiği JAMMA anakart üzerine arcade kabini inşa ediyor. Oyun ise efsane Super Sidekicks 2

img0977x

Bir başka kullanıcının PAC-MAN için hazırladığı arcade kabininin eskizleri.

IMG_3126_zps9f4ff1e5

Sizi temin ederim, bunlar forumlarda karşılaşabileceğiniz en basit örnekler. Sitenin bence en önemli özelliği, herkes belli bir yaşın ve bilgi seviyesinin üzerinde olduğundan “liseli” problemi yok. Sözün kısası; Commodore.gen.tr, az da olsa bu konularla ilgiliyseniz bağımlılık yapabilecek dolu dolu ve güncel içeriğe sahip bir site.

Facebook Twitter Digg Delicious

02 Mart 2014 tarihinde yayınlandı.