GEO Dergisi Ocak Sayısındaydım

Ocak ayında çıkan haberi, siteme ancak Ağustos ayında girebiliyorum çünkü Mass Effect 2‘yi bitirmek, çöpleri karıştıran sokak kedilerin fotoğraflarını çekmek gibi çok önemli işlerim vardı.

Uzun bir süre önce, sitemde Ölüme Yakın Deneyimim (Near Death Experience) isimli bir yazı yazmıştım. Bu yazı vesilesiyle sevgili Kerim U. ile tanışma fırsatım oldu.

Kısa süre sonra kendisinin de NDE ve ölüm ötesi deneyimlerle ilgilendiğini öğrendim. Zamanla bilgi birikimlerimizi paylaşmak, NDE deneyimlerini bir arada toplayacak bir Türkçe kaynak oluşturmak ve ölümün bir son değil, bir başlangıç olduğunu insanlara duyurabilmek adına bir site kurmaya karar verdik ve IŞIĞI GÖRDÜM sitesi böylece doğmuş oldu.

Işığı Gördüm, hiçbir ticari amaç gütmeyen, tamamen güzel niyetlerle ve güzel insanlar (ben hariç) tarafından yapılmış bir proje. Proje, basının da ilgisini çekmiş olacak ki, GEO dergisi projemize Ocak 2016 sayısında geniş çaplı yer ayırdı.

geo-01

“Kendileri de benzer bir tecrübe yaşamış olan Kerim U. ve Murat Ç.’nin kurduğu isigigordum.com isimli internet sitesi, Türkiye’den bu deneyimi yaşayanların hikayelerine yer veriyor.”

GEO’da konuyla ilgili Kerim U. ile yapılmış bir röportaj yer alıyor.

geo-02

Kerim U.

Bunun yanında benim NDE ile ilgili yazım, soru-cevap şekline getirilerek yine röportaj formatında dergide yer aldı.

geo-03

Bunun yanında NDE deneyimi yaşayan diğer iki kişinin de anlatımlarına yer verildi.

geo-04

İlgilerinden dolayı Pınar Çelikel‘e ve güzel fotoğrafları için Kürşad Ergan‘a teşekkür ederiz.

Facebook Twitter Digg Delicious

06 Ağustos 2016 tarihinde yayınlandı.