Mad Dog McCree

Çocukluğumda, ağabeyim Fenerbahçe Pyramid eğlence merkezindeki Fame City’e götürmüştü beni. Mekan sanıyorum sonradan kapandı ama o dönemde çocuk olanlar için Fame City’nin anlamı büyüktü. İçeride Atari salonlarında göremeyeceğiniz kalitede Arcade oyunları vardı.

Orada gördüğüm oyunlardan biri de Mad Dog McCree’di. “Grafikler ne kadar gerçekçi” diye düşünürken, grafiklerin “gerçek” olduğunu farketmem fazla sürmemişti.

maddogmccree-1

Oyun, kamerayla filme alınmış sahnelerden oluşuyor. Elinizdeki “Laser Gun” ile filmin akışına göre karşınıza çıkan kötü adamları vuruyorsunuz. Tabi ki belirli sürelerde hedefi vuramazsanız ölüyorsunuz. Oynanış açısından çok kolay olmasa da izlemek bile büyük bir zevkti.

maddogmccree-2

Yıllar sonra öğrendim ki oyunun Arcade sürümü aslında Amiga 500 tabanlıymış. Bu sitedeki arkadaş, Arcade cihazın ana kartını fotoğraflamış ama yan bileşenleri anladığım kadarıyla mevcut değil.

maddog4_big

Mad Dog McCree ile bir geçmişiniz olsun olmasın, bugün bile oynamaktan zevk alabilirsiniz. MAME ile Arcade sürümünü emule edebilirsiniz ama size daha kısa yoldan Windows sürümünü indirmenizi tavsiye ederim.

Facebook Twitter Digg Delicious

07 Kasım 2014 tarihinde yayınlandı.