Neler Yaptım?

adsl-kota

ADSL Kota 1.0 (2005)

Türkiye’de 2005 yılında en çok indirilen programlarından biriydi. Aylarca Download sitelerinde bir numarada kaldı. Basitliği, görsel arayüzünün sadeliği ve dönemin kota aşımı problemlerine çözüm olması nedeniyle kısa sürede çok sayıda kişiye ulaştı.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7


adsl-kota2

ADSL Kota 2.0 (2006)

Programın ilk sürümünü geliştirip, eş zamanlı D/U verisi izleme, mini gösterge panli gibi yeni bir kaç özellik ekleyerek ücretli olarak piyasaya sürdüm. İkinci sürüm de ilk sürümü kadar geniş kitlelere ulaştı.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7


chat-e

Chat-e (2008)

Fikir olarak dünyada ilk. Internet Explorer tarayıcı üzerinden ziyaret ettiğiniz sitedeki diğer Chat-e kullanıcılarıyla sohbet edebiliyordunuz. Böylece aynı ilgi alanlarındaki kişiler iletişim kurabiliyordu.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7, PHP, MySQL


propointer-0

ProPointer (2008)

Fikir olarak dünyada ilk. Özel ders ya da sunumlarda kullanılan lazer işaretçisini yazılım katmanında çözen bir programdı. Farenin orta tuşuna basarak ekranın üzerinde lazer benzeri bir işaretçiyle çizim yapabiliyordunuz. Yurt dışına yönelik olarak geliştiriyordum.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7

İndirme Adresi: Download3000.com


masalsayar

MasalSayar (2008)

Çocuklar için masal yazılımı. Çekirdek program indirildikten sonra masal pakedi satın alanınarak yüklenebiliyordu. Masal seslendirmeleri Pelin Bayrak tarafından yapıldı. Bazı masallar anonim olmakla beraber Bilge Yunus isimli masalı da ben yazmıştım.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7


urlgen

URLGen.com (2009)

Para kazandıran URL kısaltma servisi konseptinin sanıyorum dünyadaki ilk örneğiydi. Kullanıcılar kıslatmak istedikleri URL’lere kendi AdSense hesaplarını gömebiliyor ve dağıtabiliyordu. Sonradan benim servisim kapandı ve benzerleri ortaya çıktı.

Kullandığım Teknolojiler: PHP, MySQL, JavaScript


webkedisi

Web Kedisi (2010)

KOBİ’lere yönelik hazırladığım CMS sistemi. Benzer sistemlerden, kolay kullanılabilirliği yönüyle farklıydı. Az sayıdaki firma tarafından hala kullanılmakta.

Kullandığım Teknolojiler: PHP, MySQL, JavaScript


hydra-ekran

Hydra Uluslararası Lojistik Yazılımı (2011)

Uluslararası deniz taşımacılığı sektörüne yönelik yaptığım, çok kullanıcılı mimarida masaüstü yazılım. İthalat / ihracat booking, konşimento, fatura yazdırma, kullanıcı yetkilendirme, hareket kayıtlarını tutma, vb. özelliklere sahip.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7, MS SQL Server


arsivci-ekran

Arşivci 2.0 (2011)

Şirket için evrakların yerel ağ ortamında saklanması ve paylaşılmasına yönelik yazdığım, çok kullanıcılı mimarideki masaüstü yazılımım. Proje sonlandırıldıysa da, KOBİ’ler tarafından hala aktif olarak kullanılmakta.

Kullandığım Teknolojiler: Delphi 7, MySQL


w3edit

W3Edit

Dreamweaver’ın hantallığından ve Notepad++’ın yetersizliğinden dolayı kolları sıvayıp yazdığım bir HTML editörü.

Kullandığım Teknolojiler: Lazarus, Object Pascal


auto3g

Auto 3G / WiFi Switch (2012)

Android programlamayı öğrenme sürecinde yaptığım bir konsept çalışma. Google Play’e yükledikten sonra ilginç bir şekilde binlerce kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Market adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=notus.com.tr.autowifi3gswitch

Kullandığım Teknolojiler: JAVA


heybeliada-rehberi

Heybeliada Rehberi (2012)

Heybeliada hakkında çeşitli bilgiler içeren, motor ve vapur tariflerinin de olduğu Hybrid mobil uygulaması. Ciddi optimizasyona ihtiyacı var ve tarifeleri zaman bulamadığım için güncelleyemedim. Market adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.notus.heybeliada

Kullandığım Teknolojiler: HTML, CSS, JavaScript


crazy-lander

Crazy Lander (2012)

JavaScript ile Phaser çatısını kullanarak geliştirdiğim Android, iOS oyunu. Özellikle Android platformunda performans sorunları var. Dünyada iki kişi tarafından indirildi ve birinin yorumu: “THIS IS SHIT”. Market adresi: https://play.google.com/store/apps/details?id=notus.com.crazylander

Kullandığım Teknolojiler: JavaScript


kediciks

Kediciks.com (2013)

Türkiye’de ilk olan, kedi severlere yönelik, yalnızca kedi temalı ürünlerin satışını yapan sanal mağazayı kurarak bir süre işlettim. Şirketim resmî olarak kapanınca projeye son vermek zorunda kaldım.

Kullandığım Teknolojiler: PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript


voizbox

VoizBox (2013)

Fikir yönüyle Türkiye’de ve dünyada ilk. Projenin çıkış noktası sesli bir Twitter yapma isteğimdi. Kullanıcılar siteye kaydolarak ya da anonim olarak ses kaydedebiliyor, sesli bir gönderiye yine sesli bir cevap yazabiliyordu. Ticari işlerime ağırlık verdiğim için projeyle ilgilenemedim ve sonlandırdım. TVNet tanıtım videosu için tıklayın.

Kullandığım Teknolojiler: PHP, MySQL, Flash, ActionScript, HTML, CSS, JavaScript


zynos-ekran

ZynOS / Rom-0 Scanner (2015)

Bazı ADSL modemlerde bulunan ve Rom-0 olarak bilinen güvenlik açığını, verilen IP aralığında tarayarak, modemin yönetici şifresini veren yazılımım. Bilgi ve indirme için tıklayın.

Kullandığım Teknolojiler: C#. Net


pn

PaperNIC (2016)

Yurtdışına yönelik olarak geliştirdiğim Document Management Software (DMS) / Document Collaboration Software (DCS) özelliklerine sahnip, web tabanlı SaaS yazılımım.

Adres: www.papernic.com

Kullandığım Teknolojiler: Symfony2, Doctrine ORM, Twig, PHP, MySQL, HTML5, CSS3, JavaScript


pr-ss

PHP Reports (2016)

Bulut tabanlı bir “Report Engine” API olup, global bir projedir. DOCX biçiminde tasarlanan rapor şablonlarından PDF biçiminde rapor oluşturulmasını sağlar. Şablon Değişkenleri (Template Variables) özelliği ile raporlara istenen değerler atanabilir. PHP’nin yanında tüm programlama dilleri ile kullanılabilir.

Adres: www.php-reports.com

Kullandığım Teknolojiler: Symfony2, Doctrine ORM, Twig, PHP, MySQL, HTML5, CSS3, JavaScript