Python 5

Piyasada bir sürü gamepad ve joystick varken neden 90’lardan kalma Python 5? Birincisi, gamepad benim için joystick’in yerini dolduramayan kullanışsız bir oyun kumandasıydı her zaman. Yeni nesil konsollarla birlikte mecburen kullandık.

İkincisi, piyasada joystick’ler var ancak bunlar uçuş simülasyonları için dizayn edilmiş analog cihazlar olduğu için arcade ve emulator oyunlarında doğru düzgün kullanılamaz. Python 5 ise analog değil dijital bir joystick.

100_2668

90’lı yıllarda, Amiga’da Python 1’i ve PC’de Python 5’i, o dönemdeki bir çok kişi gibi yıllarca tepe tepe kullandım. Arcade / klasik oyunlar için daha ideal bir cihaz günümüzde bile üretilebilmiş değil bana göre.

Kötü haber: 90’lı yılların tozlu cihazını bilgisayarınıza öylece takıp kullanamazsınız. Python 5, bir zamanlar bazı ses kartlarının üzerinde bulunan 15 pin’li Game Port girişini kullanır. Dolayısıyla ses kartlarıyla beraber Game Port girişi de tarih oldu. İyi haber: Game Port girişini USB’ye çeviren çeşitli adaptörler mevcut.

100_2673

Arcade / emulator dünyasında yaşıyorsanız ve bir Python 5 edinmek istiyorsanız, Türk ve yabancı açık artırma sitelerini takip etmeli, uygun fiyatlı bir ürün bulduğunuz zaman da hızlı davranmalısınız.

Facebook Twitter Digg Delicious

18 Mart 2014 tarihinde yayınlandı.